Çocuk Aldırma,çocuk aldırma,bebek aldırma | Kürtaj Fiyatları
Jin.Op.Dr. Burcu K. Arslan
0 212 571 55 01
Bakırköy / İstanbul
Sitemizde yer alan kürtaj hakkında bilgilendirme amaçlı yazıların kürtaj kararı verme aşamasında olanlara faydalı olacağını umuyoruz. Kürtaj olmayı düşünüyorsanız bizimle çekinmeden iletişime geçebilir merak ettiklerinizi sorabilir, dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Çocuk Aldırma

Halk arasında çocuk aldırma olarak da bilinen kürtaj işlemi kelime anlamı olarak kazıma manasına gelmektedir. Sıklıkla gebelik sonlandırmak amacıyla yapılsa da bunun dışında kürtaj işlemi rahim icinden parça alınması , menstruel regulasyon ( adet düzenlenmesi ) , polip çıkarılması ve bazen de ipi kopmuş olan spiral de dediğimiz rahim ici araçların çıkarılması amacıyla da uygulanmaktadir.

cocuk-aldirma Kürtaj işlemi genel anestezi altında hasta uyutularak vey lokal anestezi altında bölgesel olarak uyuşturularak yapılabilir. Gebelik sonlandirilmasi icin yapılan çocuk aldırma işlemi ortalama 5-10 dakika sürmekte ve ofis şartlarında yapılabilmektedir. Ülkemizde gebeliğin 10. Haftasına kadar isteğe bağlı olarak gebelik sonlandirilabilmektedir. Hastanın 18 yasından büyük olması ve eğer hasta evliyse eşinin yazılı rızasının olması gerekmektedir. Bekar bayanlar ise eğer 18 yasından büyüklerse kendi istekleri ile kürtaj olabilirler.
Çocuk aldırma sonrası en sık görülen yakınmalar kasık ağrısı ve kanamadır. Nadiren steril şartlarda ve tecrübeli bir uzman tarafından yapılmayan kürtaj sonrası enfeksiyon da meydana gelebilir.

“Çocuk Aldırma” için 1 cevap

  1. mihriban diyor ki:

    assalamun aleykum men 4 ay bundan once 4 haftalik bebeyimi aldirdim ve hemen 2 saatdan sonra kocamla iliwkide oldum men cok qorkuram bu tehlikelimi ve niye cocuga qala bilmirem.

Bir Cevap Yazın


Copyright © 2010-2017 Tüm Hakları Saklıdır. | kürtaj fiyatları | | Bizi Google Artıda takip edin.